Aktualny filtr:seriacykl: OPOWIEŚCI Z ANGIELSKIEGO DWORU
Opowieści z parku Percy'ego - Mroźna noc
Percy zawsze dokarmia zwierzęta, które mieszkają w jego parku. Jednak pewnej mroźnej, zimowej nocy odkrywa, że jego małym przyjaciołom potrzeba czegoś więcej niż tylko jedzenia. Dozorca parku musi znaleźć sposób, by im pomóc. Ta wspaniała opowieść o Percym i jego przyjaciołach zwierzętach zawiera piękny plakat - niespodziankę. Jaką? Przekonaj się o tym sam!Nick Butterworth - autor bestsellerowych ,,Opowieści z parku Percy'ego"" oraz dwuczęściowej historii o bardzo smutnym misiu Albercie Le Blanc, jest jednym z najbardziej cenionych brytyjskich autorów i ilustratorów książek dla dzieci. Seria książek o Percym, dozorcy parku została opublikowana w piętnastu językach i sprzedana w ponad czteromilionowymnakładzie. Ogromna popularność oraz sukces wydawniczy zapewniły Nickowi Butterworthowi miano klasyka literatury dziecięcej.
40% rabatu
11,94
19,90 zł
niedostępny
O myszy miejskiej w spartańskim domu
O myszy miejskiej w spartańskim domu
Autor: Deary Terry
Wydawca: Olesiejuk
wysyłka: niedostępny
Ateny, Grecja, 430 rok p.n.e. Trwa wojna Aten ze Spartą, ojczyzną najbardziej okrutnych ludzi na świecie. Kiedy zaraza atakuje Ateny, Dariusz musi opuścić rodzinne miasto, by spotkać się z wujem alkmeonem, spartańskim generałem. Spartanie uważają Dariusza za słabeusza. Wjaki sposób udowodni im, że są w błędzie?
1,99
niedostępny
Po słowiczej podłodze
Po słowiczej podłodze
Autor: Hearn Lian
Wydawca: W.A.B.
wysyłka: niedostępny
W zamku Nijo, zbudowanym w Kioto przez pierwszego szoguna z rodu Tokugawa, wciąż jeszcze można się przejść po słowiczej podłodze, pomoście z jedwabiście gładkich desek, ułożonych w taki sposób, że ćwierkają przy najlżejszym kroku. Niektórzy przypisują ten odgłos przyczynom naturalnym, jednakże większość znawców uważa, że śpiewająca podłoga została skonstruowana celowo, aby ostrzegać władcę przed zamachowcami. Nieważne, jak jest naprawdę, sam fakt jej istnienia znakomicie wprowadza w atmosferę książki Lian Hearn.
29,90
niedostępny
Plama na suficie BPZ
Plama na suficie BPZ
Autor: Zaremba Piotr
Wydawca: W.A.B.
wysyłka: niedostępny
Ponura willa na starym Grochowie skrywa tajemnicę podwójnego morderstwa sprzed ponad pół wieku. Do tego domu trafia Wanda, szukająca pracy w Warszawie. Niebawem w okolicy znika bez śladu młody mężczyzna, potem giną kolejni ludzie. Co łączy te wypadki? Jaki związek ze sprawą mają dziwaczni staruszkowie, mieszkańcy willi?
40% rabatu
20,94
34,90 zł
niedostępny
U-380. Okręt z koniczynką
Opowieść o dziesięciu patrolach U-380 - od grudnia 1941, kiedy został wcielony do służby do marca 1944, kiedy zatonął podczas bombardowania Tulonu - trzyma czytelnika w napięciu od początku do końca. Autorzy bez upiększeń relacjonują sukcesy i porażki okrętu podwodnego, który w herbie miał symbol szczęścia - ""koniczynkę"". Przedstawiają życie codzienne na okręcie, wykorzystując wspomnienia członków załogi. Bezgraniczna radość przeplata się z bezdennym, wszechogarniającym strachem w karuzeli emocji ludzi, dla których okręt podwodny stał się narzędziem walki i drugim domem.
40% rabatu
20,40
34,00 zł
niedostępny
Z bliska encyklopedia Oceany
Encyklopedia na nowo odkrywa oceany, prezentując najnowsze wiadomości oraz niezwykłe trójwymiarowe ilustracje, które sprawiają, że każda strona żyje oraz pobudza umysł i wyobraźnię w zupełnie nowy sposób.
40% rabatu
20,94
34,90 zł
niedostępny
Tarantula, Klops i Herkules. Przygoda pierwsza
Pasjonująca i zabawna historia kryminalna, w której grupa nastolatków odsłania tajemnicze zdarzenia z przeszłości małego miasteczka.Kiedyś Witkowice były najnudniejszym miasteczkiem na świecie. Wszystko się zmieniło, gdy z miejscowego muzeum ktoś ukradł widokówkę. Ile mogła być warta? W tym samym czasie w wypadku zginął pochodzący z Witkowic mężczyzna - Polak z niemieckim obywatelstwem. Czy te dwa zdarzenia mają ze sobą coś wspólnego? I czy to prawda, że w miasteczku ukryty jest skarb?Śledztwo połączy Karola, rudego komputerowca z aparatem na zębach, i Tarantulę, piętnastoletnią fankę gotyku, córkę burmistrza. Będą musieli odgrzebać i połączyć ze sobą stare witkowickie tajemnice. Sprawą zainteresują się również podejrzana pani ornitolog, posterunkowy Tomek Buraś, żądny przygód wikary i przypominający nietoperza nieoceniony pies Herkules.Tarantula, Klops i Herkules to opowieść, która wciągnie i zachwyci amatorów zagadek kryminalnych i błyskotliwego humoru.Książkę polecił nam ośmioletni kolega moich dzieci. Mój dwunastolatek zaśmiewał się do łez, czytając co śmieszniejsze kawałki! Polecam!!! Nawet dla dzieci ,,opornych"" na czytanie, bo na pewno z przyjemnością przeczytają!z recenzji czytelnika Dynastii Miziołków, merlin.plTula i Karol zbiegli na parter Domu Dziecka. Rytmiczne stukanie ucichło. Przez chwilę zamarli w bezruchu, nadsłuchując. Herkules tymczasem, z nosem przy ziemi, kręcił się jak bąk i obiegał puste sale. Wreszcie potruchtał w głąb korytarza i wspiął się na tylne łapki, przednie opierając na drzwiach. Zaszczekał krótko. Detektywi podążyli za psem. - No jasne... piwnica! Kryminał bez piwnicy jest jak serwer bez sera - mruknął Karol. - Jak Wersal bez wersalki... - Jak słoń bez słoniny... Dowcipkowali, żeby zagłuszyć obawy. Z otwartych drzwi do piwnicy wionęło pleśnią i zimną wilgocią. Tula nacisnęła włącznik światła. Nic. Schody nadal tonęły w mroku. Miarowe stuki znowu dobiegły spod ziemi, tym razem głośniejsze. Nie czekając, aż Tula i Karol zbiorą się na odwagę, Herkules dał nura w ciemność. Ujadał przy tym i warczał. Detektywi wyjęli telefony komórkowe i w ich niebieskiej poświacie ruszyli za psem w dół. fragment
40% rabatu
17,94
29,90 zł
niedostępny
Bezkrwawa rewolucja
Bezkrwawa rewolucja
Wydawca: W.A.B.
wysyłka: niedostępny
Tristram Stuart ukazuje w swojej rewolucyjnej książce, jak różnorodne i głębokie są źródła tego, co nazywamy wegetarianizmem, a co określa nie tylko sposób odżywiania się czy postawę etyczną, ale także sposób postrzegania świata. Śledzi oddziaływanie filozofii Wschodu i wielkich religii Indii, które odcisnęło się już na myśli Pitagorasa czy Sokratesa. Analizuje interpretacje chrześcijaństwa, wedle których człowiek nie został stworzony, by jeść mięso („Zawsze wydawało mi się, że człowiek nie narodził się, aby być drapieżnikiem" - tak ujął to, choć z innych pozycji, Albert Einstein). Bada pisma wielkich myślicieli i twórców: Francisa Bacona, Isaaca Newtona, Kartezjusza, Woltera czy Percy'ego Shelleya i znajduje w nich tę samą niechęć do zabijania zwierząt i to samo przekonanie o dobroczynnym wpływie bezmięsnej diety, które podziela jakże wielu współczesnych. Bezkrwawa rewolucja zyskała wielką popularność w USA i Wielkiej Brytanii. Zawdzięcza ją nie tylko skrupulatności Tristrama Stuarta i jego imponującej wiedzy, ale także niebagatelnemu talentowi literackiemu autora, dzięki czemu książkę czyta się z niebywałą przyjemnością. W erze poprzedzającej rewolucję przemysłową batalia w sprawie spożywania mięsa była jedną z kluczowych bitew na froncie walki o zdefiniowanie relacji człowieka z naturą. Zasadnicze pytanie: „czy ludzie powinni jeść zwierzęta?", było prawdziwym wyzwaniem dla przekonania społeczeństwa Zachodu, że świat i wszystko na świecie zostało stworzone wyłącznie dla ludzkości. [fragment] Mocna rzecz. Sugestywna, wszechstronna - kopalnia wiedzy... Argumenty Stuarta naprawdę zmieniają perspektywę. „The New York Times Book Review" Bezkrwawa rewolucja jest prawdziwą ucztą idei - dziełem naukowym i zarazem doskonałą rozrywką. „The Washington Post"
40% rabatu
41,40
69,00 zł
niedostępny
Bezsilny Bóg
Bezsilny Bóg
Autor: Lilla Mark
Wydawca: W.A.B.
wysyłka: niedostępny
Ta książka rozczaruje tych, którzy: • unikają trudnych pytań albo szukają łatwych odpowiedzi, • teologię polityczną sprowadzają do postulatu zwiększenia roli religii w polityce. Ta książka zafascynuje tych, którzy: • zastanawiają się, jak pogodzić sferę religii z wymogami demokracji, • dostrzegają, że teza o „śmierci Boga” coraz bardziej traci na aktualności. Jesteśmy świadkami rosnącego napięcia między pierwiastkiem świętym i świeckim – pokazuje dobitnie Mark Lilla – co oznacza, że nawet jeśli spróbujemy zapomnieć o Bogu, On nam o sobie przypomni. Demokracja w połączeniu z globalizacją oznacza bowiem, że polityki widzianej jako służba Bogu nie możemy zbywać wzruszeniem ramion. Jeśli Zachód chce utrzymać rozdział – wyjątkowy w skali świata – między religią a polityką, musi na nowo wykreślić granice między tymi dwiema sferami. Już nie jest dla nas oczywiste, czego dotyczy teologia polityczna, dlaczego była ludziom potrzebna przez większą część ich historii i dlaczego także dziś potrzebują jej niektóre narody i cywilizacje. Dopóki nie zrozumiemy tych zagadnień, dopóty nie będziemy mogli być pewni, że dobrze rozumiemy samych siebie. fragment Napisałem Bezsilnego Boga powodowany niezadowoleniem z dwóch dominujących sposobów myślenia o obecności religii w polityce. Według pierwszego między Kościołem i państwem toczy się odwieczna walka i dlatego w życiu publicznym musimy wystrzegać się wszelkich przejawów religijności. Drugi stereotyp to narracja o sekularyzacji, czyli przekonanie, że jeśli kiedykolwiek istniało napięcie między polityką a religią, będzie ono słabnąć, aż w końcu religia zaniknie. Żadne wydarzenia z historii najnowszej nie potwierdzają tych dwóch poglądów. Mark Lilla, wypowiedź w debacie Dziennika
40% rabatu
26,94
44,90 zł
niedostępny
Sałatki na każdą okazję REA
Sałatki na każdą okazję REA
Wydawca: Rea
wysyłka: niedostępny
Sałatki zrobiły światową karierę. I trudno się temu dziwić, bo są smaczne, zdrowe, tanie i łatwe do przyrządzenia. Jada się je o każdej porze dnia. Mogą stanowić przystawkę, zakąskę, przegryzkę, dodatek warzywny do innego dania lub pełnowartościowy samodzielny posiłek. Najłatwiejsze do przyrządzenia i bardzo chętnie jadane są sałatki z warzyw i owoców z dodatkiem świeżych lub suszonych ziół. Składniki można łączyć zgodnie z podanym przepisem lub według własnych upodobań. Eksperymentowanie jest mile widziane i przynosi wspaniałe efekty.
40% rabatu
5,94
9,90 zł
niedostępny
Emilka szuka swojej gwiazdy. Kolekcja z Zielonego Wzgórza. Tom 13
`Kolekcja z Zielonego Wzgórza` to seria książek kanadyjskiej pisarki Lucy Maud Montgomery. Światowa klasyka literatury dla dzieci i młodzieży oraz niestarzejący się bestseller, od stu lat zyskujący nowe rzesze wiernych czytelników. Czas nieubłaganie mija. Przyjaciele wybierają się do szkoły średniej w innej miejscowości, i gdyby nie pisanie, Emilka załamałaby się. Ciotka Elżbieta stawia Emilce twardy warunek: dziewczyna będzie mogła chodzić do szkoły z przyjaciółmi, jeśli zarzuci pisanie. Czy Emilka podda się tyranii ciotki? Czy w końcu spełnią się jej marzenia i jej twórczość zostanie doceniona? I czy pojawi się ktoś, kto skradnie Emilce serce?
40% rabatu
4,79
7,99 zł
niedostępny
Złocista droga. Kolekcja z Zielonego Wzgórza. Tom 18
`Kolekcja z Zielonego Wzgórza` to seria książek kanadyjskiej pisarki Lucy Maud Montgomery. Światowa klasyka literatury dla dzieci i młodzieży oraz niestarzejący się bestseller, od stu lat zyskujący nowe rzesze wiernych czytelników. Kolejna ciepła książka Lucy Maud Montgomery, w której poznajemy dalsze losy bohaterów Historynki. Sara Stanley powraca do domu i żeby ubarwić przyjaciołom nadchodzące zimowe dni, wpada na pomysł założenia lokalnego pisemka. Nowe dzieło Sary błyskawicznie zdobywa uznanie znajomych i sąsiadów, wzbudzając śmiech, łzy i prowokując mnóstwo przezabawnych zdarzeń.
40% rabatu
4,79
7,99 zł
niedostępny
Przygody Tomka Sawyera. Lektura z opracowaniem
Przygody Tomka Sawyera' Marka Twaina to lektura z sugerowanego przez nową podstawę programową spisu utworów literackich do omawiania w szkole podstawowej. Nasze wydanie zawiera tekst utworu oraz omówienie
40% rabatu
4,17
6,90 zł
niedostępny
Wesele. Lektura z opracowaniem
Wesele. Lektura z opracowaniem
Wydawca: Ibis
wysyłka: niedostępny
'Wesele' Stanisława Wyspiańskiego to lektura z sugerowanego przez nową podstawę programową spisu utworów literackich do omawiania w liceum. Nasze wydanie zawiera tekst utworu oraz omówienie.
40% rabatu
5,94
9,90 zł
niedostępny
Wspomnienia niebieskiego mundurka. Lektura z opracowaniem
Wspomnienia niebieskiego mundurka' Wiktora Gomulickiego to lektura z sugerowanego przez nową podstawę programową spisu utworów literackich do omawiania w szkole podstawowej. Nasze wydanie zawiera tekst utworu oraz omówienie.
40% rabatu
5,34
8,90 zł
niedostępny
Giaur. Lektura z opracowaniem
Giaur. Lektura z opracowaniem
Autor: George Byron
Wydawca: Ibis
wysyłka: niedostępny
'Giaur' George'a Byrona to lektura z sugerowanego przez nową podstawę programową spisu utworów literackich do omawiania w gimnazjum. Nasze wydanie zawiera tekst utworu oraz omówienie.
40% rabatu
2,48
4,10 zł
niedostępny
Kordian. Lektura z opracowaniem
Kordian. Lektura z opracowaniem
Wydawca: Ibis
wysyłka: niedostępny
'Kordian' Juliusza Słowackiego to lektura z sugerowanego przez nową podstawę programową spisu utworów literackich do omawiania w liceum. Nasze wydanie zawiera tekst utworu oraz omówienie
38% rabatu
4,31
6,90 zł
niedostępny
Nowele Orzeszkowa. Lektura z opracowaniem
"Nowele" Elizy Orzeszkowej to lektura z sugerowanego przez nową podstawę programową spisu utworów literackich do omawiania w gimnazjum. Nasze wydanie zawiera tekst utworu oraz omówienie
29% rabatu
5,65
7,90 zł
niedostępny
Odprawa posłów greckich. Lektura z opracowaniem
Odprawa posłów greckich' Jana Kochanowskiego to lektura z sugerowanego przez nową podstawę programową spisu utworów literackich do omawiania w liceum. Nasze wydanie zawiera tekst utworu oraz omówienie.
40% rabatu
2,94
4,90 zł
niedostępny
Nowele Prus. Lektura z opracowaniem
Nowele Prus. Lektura z opracowaniem
Wydawca: Ibis
wysyłka: niedostępny
"Nowele" Bolesława Prusa to lektura z sugerowanego przez nową podstawę programową spisu utworów literackich do omawiania w gimnazjum. Nasze wydanie zawiera tekst utworu oraz omówienie.
39% rabatu
5,84
9,50 zł
niedostępny
Liczba wyświetlanych pozycji:
1
2
3
4
4
Idź do strony:
Uwaga!!!
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?
TAK
NIE
Oczekiwanie na odpowiedź
Dodano produkt do koszyka
Kontynuuj zakupy
Przejdź do koszyka