Rodzinka.pl to zabawny serial obyczajowy, oparty na kanadyjskiej produkcji „Les Parents”.
Opowiada o perypetiach rodziny Boskich. Ludwik, Natalia oraz ich trzej synowie: Tomek, Kuba i Kacper w trudnych chwilach stają za sobą murem, czasami jednak ich dom staje się polem bitwy na gesty i słowa.
W 13 sezonie serialu, dowiemy się, jak Boscy świętują swoje dwudziestopięciolecie małżeństwa, dlaczego Boska żali się mężowi, że coraz bardziej oddalają się od siebie, co doprowadza Ludwika do wściekłości, dlaczego Kasper symuluje chorobę i co sprawia, że Ludwika gryzą wyrzuty sumienia?
„Wszystko, co wiemy o tej tematyce, jest zmonopolizowane przez fabuły, od Friedkina, przez różne filmy, po „Egzorcystę” ” – Federica di Giacom
Dlatego reżyserka filmu zdecydowała się stworzyć film inny niż wszystkie do tej pory. „Uwolnij Mnie” to wyjątkowy dokument, który przedstawia widzowi realia egzorcyzmów. Pokazuje mu codzienność o. Cataldo Migliazzo, znanego sycylijskiego egzorcysty z wieloletnim doświadczeniem, oraz ludzi, którym pomaga w zmaganiach w walce o ich dusze.
Celem było zrobienie filmu w takim stylu, aby zagłębić się w ludzi, w ich historie, jednak nie w coś skandalicznego czy kontrowersyjnego, ale w ich codzienne życie.”
Właśnie taki efekt osiągnęła Federica di Giacomo. Przedstawiła ludzi, ich historie i problemy oraz codzienność, z którą zmagają się każdego dnia. W dokumencie włoskiej reżyserki nie znajdziemy efektów specjalnych czy przekoloryzowanej fabuły. Film składa się z prawdziwych wydarzeń. Kamera towarzyszy jego bohaterom w ich powszechnych czynnościach, dzięki czemu prawdziwość przedstawionych scen, porusza odbiorców, sprawiając tym samym, że wczuwają się oni w sytuacje przedstawione w filmie.
Badając sycylijskie egzorcyzmy o. Cataldo, weterana, do którego zwraca się coraz więcej katolików podejrzewających, że mogą być opętani, Federica Di Giacomo prezentuje trzeźwe spojrzenie na temat zazwyczaj używany przez horrory.
Bella i Sebastian to poruszająca opowieść o przyjaźni i dorastaniu. Scenariusz serialu powstał na motywach popularnej powieści – o tym samym tytule – autorstwa Cécile Aubry.
Wzbudzający respekt, ale w gruncie rzeczy dobroduszny pies i jego urwisowaty opiekun to niepoprawni poszukiwacze przygód. Jeśli nie tropią legendarnego smoka, to sprawdzają, na czym polega magia „dnia świstaka”, albo próbują życia w pasterskim szałasie. Bywa i niebezpiecznie, i beztrosko, przerażająco i sielankowo, smutno albo wesoło, czasem poważnie, a czasem komicznie. Niezmiennie jednak duet alpejskich psotników walczy o swoje dobre imię i niesie pomoc wszystkim, którzy jej potrzebują.
Sebastian mieszka w małej alpejskiej wiosce pod opieką przybranego dziadka. Urwisowaty dziewięciolatek nie przepada za szkołą i najchętniej włóczyłby się bez końca po górach wraz z Bellą – ogromnym, wzbudzającym respekt psem. Niezwykła więź łącząca tych dwoje ma wpływ na całą miejscową społeczność, niektórzy, bowiem postrzegają Bellę, jako niebezpieczną bestię, nie zdając sobie sprawy z jej prawdziwej natury. Sebastian nie ustaje w wysiłkach, by przełamać lęk i nieufność mieszkańców, wpadając przy okazji w coraz to nowe tarapaty.
„Tajemnice początków Polski“ to stworzona przez Zdzisława Cozaca seria fabularyzowanych filmów dokumentalnych popularyzujących najnowszy stan wiedzy naukowej o narodzinach naszego państwa.
Powstała w koprodukcji z Telewizją Polską S.A. i przy wsparciu finansowym Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W filmach zrealizowanych w latach 2012–2018 występuje plejada wybitnych historyków, archeologów i naukowców innych dziedzin, konfrontujących się z kluczowymi pytaniami dotyczącymi powstania i funkcjonowania państwa pierwszych Piastów. Ich wypowiedzi łączy komentarz lektorski zilustrowany wirtualnymi rekonstrukcjami dawnych grodów i budowli, animowanymi mapami oraz efektownymi inscenizacjami przełomowych wydarzeń z dziejów wczesnopiastowskiego państwa.
Korona Królów to barwna kostiumowa opowieść o kulisach władzy Kazimierza Wielkiego – najwybitniejszego władcy w dziejach Polski, ostatniego z dynastii Piastów. Walkę o polityczne wpływy, dworskie namiętności i intrygi obserwujemy na tle wydarzeń, które kształtowały średniowieczną historię Polski.
Oparty na faktach film, którego akcja toczy się w Polsce, w drugiej połowie lat 40-tych. Jego bohaterami są członkowie zbrojnego podziemia niepodległościowego, walczący z władzą ludową o powojenny kształt Polski. Ludzie, którzy mimo olbrzymiej przewagi resortu bezpieczeństwa, wspieranego przez radzieckie NKWD, walczyli do końca o swoją sprawę. Większość zginęła, a pamięć o nich została w czasach PRL-u zakłamana.
Rodzinka.pl to zabawny serial obyczajowy, oparty na kanadyjskiej produkcji „Les Parents”.
Fabuła dotyczy codziennych perypetii rodziny Boskich. Ludwik (Tomasz Karolak) oraz Natalia (Małgorzata Kożuchowska) wychowują trzech synów: Tomka, Kubę i Kacpra.
W kolejnym już 12. sezonie zobaczymy, jak Natalia i Ludwik spędzą wyjątkowy wieczór, gdy dorastające dzieci wyfruną z gniazda oraz jak Boscy świętują 23. rocznicę ślubu.
Dowiemy się też, dlaczego Ludwikowi w środku nocy dzwoni telefon i czego nie należy nigdy mówić kobiecie oraz czy przyjaźń Marii i Marka zmieni się w coś więcej.
Zakręcona historia trójki bliskich przyjaciół, którzy z energią i z głowami pełnymi marzeń stają u progu dorosłego życia. To opowieść o przyjaźni, miłości i ambicjach młodych ludzi na chwilę przed wejściem w dorosłość. Osią historii są perypetie trójki dwudziestosześciolatków: Zosi, dyplomowanej psycholog, Anki, charakteryzatorki na planie popularnej telenoweli i Bartka, dla którego szkoda życia na tak przyziemne sprawy, jak pogoń za karierą.
Serial powstał w na podstawie książki Karoliny Frankowskiej pt. „Zaczaruj mnie”.
Dręczony wyrzeknięciem się Chrystusa, Piotr spędził życie, próbując odpokutować swoje winy. Teraz gdy staje w obliczu pewnej śmierci z ręki Nerona, czy znów zawiedzie zdradzony przez swoją słabość, czy może odniesie triumfalnie zwycięstwo w ostatniej chwili?
Inspirująca podróż wiary przedstawiona w biblijnym eposie z udziałem nominowanego do Emmy® Johna Rhys-Daviesa (seria Władca Pierścieni, Shogun, seria Indiana Jones) i Stephena Baldwina (God’s Club, Faith of Our Fathers), Poruszający film o wierze, pomysłowo opowiada biblijną historię Apostoła Piotra podczas pierwszych prześladowań chrześcijańskich.
Sean, buntownik opuszcza dom i rodzinę, aby skupić się na poznaniu samego siebie, nagle zaczyna kwestionować wszystko, czego się nauczył. Nieoczekiwane spotkanie z pewnym profesorem pomaga mu uświadomić sobie, że życie jest historią pełną nieoczekiwanych wydarzeń, ale niezależnie od tego, co się dzieje, każdy zasługuje na drugą szansę.
Doskonały film, który prowadzi przez emocje i dramat prawdziwych wyzwań, przed
którymi stają rodziny.
Epicka opowieść o biblijnym superbohaterze z niezwykłym darem siły, wybrańcu Boga, który ma za zadanie wyzwolić swój lud z niewoli.
Nadprzyrodzona siła i impulsywne decyzje szybko doprowadzają Samsona (Taylor James) do konfliktu z opresyjnym imperium Filistynów dowodzonym przez niegodziwego księcia Rallę (Jackson Rathbone).
Po stracie miłości swego życia z winy okrutnego księcia Filistynów, młody Hebrajczyk o nadprzyrodzonej sile broni swojego narodu, poświęcając wszystko, by pomścić swoją miłość, swój lud i swojego Boga.
Widowiskowe kino akcji w gwiazdorskiej obsadzie. W filmie zobaczymy m.in.: Billy’ego Zane’a, nagrodzonego Złotym Globem Rutgera Hauera, znanego z sagi „Zmierzch” Jacksona Rathbone’a, Lindsay Wagner, Caitlin Leahy oraz Taylora Jamesa w roli tytułowego Samsona.
Fabularna opowieść o Rachel Joy Scott pierwszej (spośród 13) ofiary strzelaniny w Columbine High School, która miała miejsce 20 kwietnia 1999 roku. Fabuła filmu przeplata losy Rachel z losami Erica Harrisai Dylana Klebolda, dwóch uczniów szkoły i sprawców szkolnej masakry.
Film powstał na kanwie historii Rachel, a także odnalezionych po śmierci pamiętników dziewczyny, będących niezwykłym świadectwem wiary, tęsknoty za Bogiem, religijnych poszukiwań i nastoletnich rozterek.
"Rodzina Treflików" to – wykonany w technice lalkowej - serial animowany adresowany do dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Jest to pierwszy polski serial animowany wykorzystujący technologię druku 3D.
Tytułową rodzinę Treflików tworzą: Mama, Tata oraz dzieci: Treflik i Treflinka, a w codziennych przygodach towarzyszą im Ciocia, sąsiad Robobot, ale przede wszystkim Mały Wujcio - tajemniczy przybysz z odległej krainy, którego widzą tylko dzieci. Radośni bohaterowie w każdym odcinku bajki zabierają najmłodszych w podróż do świata pełnego magii, ale i bliskich, codziennych spraw. Serial promuje przyjazną i otwartą postawę wobec innych, zachęca małych widzów do odkrywania świata i pokazuje, że nowa przygoda może czaić się tuż za rogiem. Rodzina Treflików, poza tym że zgrana, to na dodatek jest bardzo rozśpiewana i roztańczona. Każdy odcinek serialu zawiera dwie piosenki, które albo stanowią zabawny komentarz do bieżących wydarzeń albo humorystyczne rozwinięcie akcji.
Był jedną z najważniejszych postaci w historii Polski. Uwielbiany, lecz jednocześnie niezwykle kontrowersyjny, miał decydujący wpływ na losy kraju w XIX wieku.
Biograficzny ośmioodcinkowy serial o Józefie Piłsudskim, wyreżyserowany przez Andrzeja Trzosa- Rastawieckiego, ma formę wielogodzinnego wywiadu z sędziwym już Marszałkiem, który opowiada o swoim życiu i działalności politycznej. Retrospekcję rozpoczyna moment zsyłki 19-letniego wówczas Ziuka na Sybir. Marszałek mówi o swoim uwięzieniu w Cytadeli, potem w Magdeburgu, poznajemy rzeczywistość wojny polsko-bolszewickiej oraz powody, dla których odrzucił propozycję objęcia fotela prezydenta RP.
Jeden z najpopularniejszych polskich seriali telewizyjnych - wielki portret Polski Walczącej z okresu okupacji
hitlerowskiej. Na przykladzie losów przedwojennego inteligenta, podcho rążego z 1939 roku, Wladystawa
Niwińskiego i drobnego, ale nie pozbawionego heroizmu cwaniaka, Leona Kurasia przedstawia wielowątkową
opowieść o Polsce i Polakach. W duzych miastach, jak Warszawa i Krakow, na wsiach - od Zamojszczyzny po
Pomorze rozgrywa sie historia ukazująca przekrój srodowisk, scieranie się racji i poglądów ludzi zaskoczonych
przez losy dziejowe, którzy uczą się złowrogiej logiki hitlerowskiego terroru w powszednich dniach okupacji.
Trzynastoodcinkowa saga o mieszkańcach Wielkopolski, którzy w okresie od 1815 do 1918 roku walczyli z germanizacją. Serial został oparty na faktach i przedstawia losy historycznych postaci w walce o zachowanie polskości i o wyzwolenie spod zaboru pruskiego. W serialu wystąpiła plejada znakomitych polskich aktorów.
Akcja filmu rozgrywa się w dwóch przeplatających się ze sobą wymiarach-realistycznym oraz poetycko baśniowym. Siedmioletni Marcin (Maciej Bożek), spragniony miłości i ciepła, dzięki emerytowanemu pisarzowi Kazimierzowi (Franciszek Pieczka), ucieka do krainy fikcyjnych bohaterów Hansa Christiana Andersena. Tam, oddzielony parawanem fantazji od rzeczywistości, w której z różnych względów nie potrafi się odnaleźć, czuje się bezpieczny. Jego dwudziestokilkuletnia matka Anna (Michalina Olszańska) wychowuje go samotnie, ledwo wiążąc koniec z końcem. Żeby mieć pieniądze na wynajem pokoju u Zofii (Anna Seniuk) i utrzymanie, pracuje na dwa etaty. Zmagając się z prozą codzienności, pod presją otoczenia, nie dostrzega tego, co w życiu najważniejsze. Gdy pozna Kamila (Rafał Fudalej), pojawi się nadzieja na lepsze jutro. Tylko czy Anna, która próbuje przypodobać się pełnej pokus współczesnej rzeczywistości, wybierze właściwą drogę? Czasami jesteśmy zagubieni tak bardzo, że popełniamy błędy, których nie da się naprawić.
Korona królów to barwna, kostiumowa opowieść o kulisach władzy Kazimierza Wielkiego - najwybitniejszego władcy w dziejach Polski, ostatniego z dynastii Piastów. Walkę o polityczne wpływy, dworskie namiętności i intrygi obserwujemy na tle wydarzeń, które kształtowały średniowieczną historię Polski.
Czterdzieści lat temu, 16 października 1978 roku, w trzecim dniu konklawe, kardynał Karol Wojtyła, metropolita krakowski, został wybrany papieżem. Był pierwszym od 455 lat papieżem spoza Włoch, a także najmłodszym od półtora wieku. Miał wówczas 58 lat. Przyjął imię Jan Paweł II i skierował do świata aktualne do dziś przesłanie: Nie lękajcie się! Pontyfikat ten zmienił oblicze świata i Kościoła.
Telewizja Polska prezentuje sześć niezwykłych filmów dokumentalnych, ukazujących drogę Lolka z Wadowic do Watykanu.
W WYDANIU ZNALAZŁY SIĘ FILMY:
Lolek
Opowieść o Przyjacielu. Piękne wspomnienia osób, które znały przyszłego Papieża.
Scenariusz i reż.: Krzysztof Tadej, Marcin Sępiak
Czas: 45 minut
Produkcja: 2002 rok
Odpoczynanie. W kręgu przyjaciół księdza Karola Wojtyły
Uczestnicy wypraw w góry i spływów kajakowych z Wujkiem – ks. Karolem, wspominają te wyjątkowo urokliwe czasy.
Scenariusz i reż.: Wojciech Szulczyński
Czas: 47 minut
Produkcja: 2002 rok
Kardynał Wojtyła papieżem!
Film opowiada o jednym z najważniejszych wydarzeń w dziejach Polski – wyborze Karola Wojtyły na Papieża.
Scenariusz i reż.: Krzysztof Tadej
Czas: 47 minut
Produkcja: 2012 rok
Nasz profesor papieżem
Pierwszy film ukazujący znaczenie refleksji filozoficznej Karola Wojtyły, która stałą się fundamentem pontyfikatu.
Scenariusz i reż.: Grzegorz Linkowski
Cza: 51 minut
Produkcja: 2013 rok
Jan Paweł II i Prymas Stefan Kardynał Wyszyński
Film opowiada o relacjach jakie łączyły dwóch wybitnych Polaków i patriotów – nauczycieli wolności.
Scenariusz i reż.: Paweł Woldan
Czas: 52 minuty
Produkcja: 2008 rok
Cały dla Ciebie
Piękny film o pokorze w podejmowaniu służby – Karol Wojtyła w sanktuarium Maryjnym w Mentorelli.
Scenariusz i reż.: ks. Andrzej Baczyński, Tadeusz Szyma
Czas: 53 minut
Produkcja: 1998 rok
25% rabatu
30,17 zł
39,99 zł
Dodaj
do koszyka
Liczba wyświetlanych pozycji:
1
2
3
4
5
17
Idź do strony:
Uwaga!!!
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?