Okładka książki Podejrzany na wieki wieków

Podejrzany na wieki wieków

Autor: Getner Jacek
Wydawca: Zakładka
wysyłka: niedostępny
ISBN: 9788364459214
EAN: 9788364459214
oprawa: Miękka
format: 14.5x20.5cm
język: polski
liczba stron: 246
rok wydania: 2019
(8) Sprawdź recenzje
Wpisz e-mail, jeśli chcesz otrzymać powiadomienie o dostępności produktu
28% rabatu
22,06 zł
30,45 zł
koszty dostawy

Opis produktu

„Kryminał to taki romans, tyle że z trupami” – mawia główna bohaterka Basia Kotula. I kierując się tym stwierdzeniem, stara się uratować swojego narzeczonego Bazylego, autora genialnych sloganów reklamowych, wiecznie o coś podejrzanego. Tym razem znalazł się on na celowniku policji, która uważa, że zabił swojego irytującego klienta. Na dodatek Basia podejrzewa go o romans z byłą dziewczyną Agnieszką. Przy tym Kotula sama staje się obiektem podejrzeń przystojnego podkomisarza Rafała Martusia, który posądza ją o pomaganie ukrywającemu się narzeczonemu. Z kolei partner Martusia, komisarz Gąsior, jest pewien, że młodszemu koledze po prostu podoba się Basia i dlatego tak bardzo chce aresztować Bazylego.

Recenzje:

autor: Paulina Wu
Bohaterką książki jest korporatka Basia Kotulak, zarządzająca dużą, zagraniczną firmą oraz jej narzeczony, Bazyli Jacak, zdolny, lecz pechowy twórca reklam. Pewnego dnia ich zwyczajne życie zamienia się w kryminał, których Basia nie czytuje, bowiem gustuje w romansach. Jest to niezwykle inteligentna osoba, która myśli analitycznie. Gdy podejrzenia o morderstwo spadają na Bazylego sama wszczyna śledztwo aby uratować narzeczonego z kłopotów.

Tytułowy, wiecznie o wszystko podejrzewany Bazyli, to życiowa fajtłapa, dlatego nawet przez chwilę Basia nie ma wątpliwości co do jego niewinności. Jednak jej udowodnienie nie jest łatwe, kiedy na drodze stają drepczący po piętach policjanci oraz pracownicy firmy, której szef został zabity. Oni natomiast zwalają winę nie tylko na Jacaka, ale również na siebie nawzajem, a w miarę śledztwa na jaw wychodzą straszne tajemnice z nimi związane. Jest niebezpiecznie, a bohaterowie książki znikają w nieznanych okolicznościach, zostają porywani czy nawet truci. Znając styl autora wiedziałam, że oprócz genialnie ułożonej intrygi i ciekawego śledztwa czeka nas sporo humoru na najlepszym poziomie - i nie zawiodłam się. Sama postać Bazylego, jego zachowanie, teksty i przemyślenia przyprawiały o wybuchy śmiechu. Podchody między Basią a policjantem Martusiem to również istny kabaret. Uwielbiałam tą chemię między nimi i jak denerwowali się nawzajem.

Podejrzanego na wieki wieków czytało mi się bardzo przyjemnie i oczywiście - chcę więcej! :) Mam nadzieję, że doczekamy się prędko kontynuacji. Polecam wielbicielom zarówno kryminałów, jak i komedii, oraz oczywiście obu tych gatunków.
Książkę można odebrać za punkty w portalu Czytam Pierwszy.
autor: szeptoholiczka12
Po raz pierwszy spotkałam się z tym gatunkiem i jestem pozytywnie zaskoczona. Akcja zwarta i budująca napięcie, wstrząsające obrazy, zaskakujące zakończenie. Można by powiedzieć, że kryminał idealny, ale nie tu. Chcesz być poważny, ale niestety śmiech ci nie pozwala na to by być poważnym, przez co rozluźnia napięcie w oczekiwaniu na rozwój wydarzeń. Jak dla mnie książka jest świetna i polecam ją każdemu.

Książkę otrzymałam za punkty w portalu czytam pierwszy.
autor: WolneLitery
Po raz pierwszy spotkałam się przy tej książce z twórczością autora i po raz drugi w swojej czytelniczej karierze sięgnęłam po komedię kryminalną!

Zdecydowanie czas z tą książką był przyjemny, lekki i całkiem zabawny.
Poznajemy w niej 30 latka, który cały czas nie potrafi się ustatkować i dorośleć. Bazyli zostaje oskarżony o morderstwo, chociaż jak sama jego mama mówi on wiecznie jest o coś podejrzewany, a na sam koniec i tak się okazuje, że jest niewinny. Czy w tym przypadku również tak będzie? Jego partnerka Basie, będzie próbowała mu pomóc, chociaż przy całej sprawie kręci się również jego była dziewczyna (czy oby na pewno nie mają ze sobą romansu?!) i całkiem przystojny podkomisarz Rafał!

Książkę czyta się lekko i przyjemnie. To taka idealna lektura na gorące dni przy której nie trzeba zbyt dużo myśleć. Sporo w niej również tych zabawnych momentów i po niej bardzo chętnie sięgnę po inne książki autora!

Książkę odebrałam za punkty w serwisie Czytampierwszy.
autor: kryminalnatalerzu
Muszę przyznać, że dopiero przy „Podejrzanym na wieki wieków” dowiedziałam się o istnieniu autora. Co jest dziwne, bo autor na swoim koncie ma już kilkanaście książek – najmocniej znany jest z serii o Panie Przypadku. Poza tym autor pisze dialogi do różnych seriali i gier komputerowych, a kiedyś pracował jako copywriter. I tym zawodem dzieli się z głównym bohaterem powieści. Bazyli Jacak jest bujającym w obłokach mężczyzną po 30stce, który uwielbia swoją pracę, ale niestety nie potrafi zagrzać miejsca w jakiejkolwiek z firm. Dlatego też jest freelancerem. Bazyli od zawsze ma tendencje do bycia podejrzanym. Niewinny, ale zawsze podejrzany. Tak też jest i w tym wypadku, kiedy ofiarą pada prezes firmy Dropesztu, produkującej pasztety. Bazyli koniecznie musi się ukryć, pomaga mu w tym jego partnerka Barbara, kobieta pełniąca bardzo wysokie stanowisko w pewnej korporacji. Za namową Bazylego obiecuje również znaleźć prawdziwego mordercę. Tylko jak to zrobić, kiedy tylu podejrzanych, a Basia w życiu nie czytała kryminału? Za to nałogowo czyta romanse 😊 Muszę przyznać, że książkę czyta się świetnie. Zaczęłam w niedzielę wieczorem – i miałam ją tylko zacząć, ale przeczytałam od razu całą. To była idealna lektura na niedzielne odstresowanie 😊 Książka jest lekka i całkiem zabawna. Dużo w niej dialogów, bohaterowie są ciekawi i mają świetnie oddane charaktery. Intryga też niczego sobie. Jedynie zakończenie wydało mi się trochę oderwane od reszty,... Książkę zdobyłam dzięki portalowi czytampierwszy
autor: Patriseria.blogspot
Bazyli Jacak jest typem pechowca, wiecznie jest o coś podejrzany i to zawsze niesłusznie. Kiedy ginie prezes Dropasztu - Brzóska, głównym podejrzanym jest oczywiście Bazyli. W jego niewinność wierzy tylko narzeczona Barbara i działając wbrew zaleceniom policji rozpoczyna samotne śledztwo. Pracownicy Dropasztu podejrzewają siebie nawzajem, a Barbara trafia zarówno na celownik przystojnego policjanta, jak i mordercy. Czy uda jej się udowodnić niewinność ukochanego?

'Krzyczałem przed śmiercią do niego, że go zabiję. No i na tej szabli, która ktoś przybił go do jego prezesowskiego fotela, są moje odciski palców. A na czubku moja krew, bo się zraniłem, gdy uderzyłem ręka o fotel. Nie zauważyłem go, wystawał tyci, tyci.' .

Książka napisana jest w sposób mocno humorystyczny, już od pierwszego zdania. Nazwiska, nazwy i miejscowości, które się pojawiają wywołują cień uśmiechu, ale dopiero kreacja bohaterów wywołuje łzy śmiechu.
Bazyli Jacak pierdoła, która notorycznie pakuje się w tarapaty i jeśli coś się dzieje to jest pierwszym podejrzanym.
Basia, dyrektorka w korporacji i prywatnie narzeczona Bazylego -stanowcza, piękna i marzy o ślubie. Lata mijają, a żaden kandydat nie prosi jej o rękę. Z poświęceniem i kobiecą intuicją wpada na kolejne tropy.
Autor świetnie przeplata ze sobą wątki,akcja raz przyspiesza, a raz zwalnia. Dodatkowo nowe dowody rzucają cień podejrzeń na kolejne osoby. Rozwiązanie sprawy jest nie takie oczywiste i nie jednego zaskoczy.
Co do minusów, to mam wrażenie, że wątek doktor Smyk napisany jest naprędce, że autor szybko chciał skończyć książkę.
Nie podobał mi się także pojedynek półkul mózgowych. Całościowo mocna 8! Polecam.
Książką odebrana z serwisu Czytam Pierwszy.
autor: Monika
Bazyli Jacak jest pechowcem. To tytułowy podejrzany na wieki wieków. Gdy ginie prezes Brzózka to właśnie Bazyli zostaje głównym podejrzanym. Ukrywa się i prosi o pomoc swoją narzeczoną. Barbara chcąc mu pomóc sama wpada w kłopoty, zostaje porwana. Okazuje się, że w firmie Brzózki każdy każdego podejrzewa. Śledztwo prowadzi Martuś oraz Gąsior. Na drodze Bazylego staje była narzeczona, doktor Smyk natomiast Martuś wpada w oko Basi.
Czy związek Bazylego i Basi przetrwa? Czy Bazyli zostanie oczyszczony z podejrzeń? Kto tak naprawdę zabił prezesa Brzózkę?
Polecam
Książkę odebrałam za punkty w portalu "CzytamPierwszy".
autor: Martak180
Pechowiec Bazyli Jacak ma zdolność pakowania się w kłopoty. Od dziecka ciągle jest o coś podejrzewany, gdyż wszystkie okoliczności na to wskazywały. Jego policyjna kartoteka jest bogata, ale on sam nigdy nie został skazany. Zawsze był niewinny. Teraz ma poważne kłopoty. Jest oskarżony o morderstwo prezesa Dropasztu, Andrzeja Brzózki. Jacak prosi o pomoc swoją narzeczoną Baśkę Kotulę, która w ogóle się o niego nie martwi. Wie, ze bazyli jest niewinny. Jednak policjanci chcą dowieść, że copywriter zabił swego klienta. Podkomisarz Martuś uwziął się na Bazylego i na Baśkę, która prowadząc własne śledztwo, przeszkadza mu. Ich drogi często się krzyżują, a ci dwoje działają na siebie jak płachta na byka. Jest irytująco, groźnie, niebezpiecznie, a nawet śmiesznie.
Żeby znać życie, trzeba czytać romanse, twierdzi Kapcińska. Martuś ich nie czyta, ale Basia tak. Dla niej kryminał to romans, tyle że z trupami. A w tej sprawie każdy podejrzewa każdego o jakiś romans i każdy oskarża każdego o zabójstwo prezesa. Testament prezesa Brzózki ujawnia pewną ciekawostkę. Sprawa się komplikuje. W Dropaszcie na korytarzach biurowych można zauważyć dziwne ruchy pracowników…
Bohaterowie są jak żywi. Tytułowy podejrzany ma talent copywriterski i trudny charakter, co w połączeniu mu nie służy. Bawi za to jego styl pracy nad nowym zleceniem. Burza mózgów to prawdziwa gratka! Barbara to kobieta z głową na karku o analitycznym umyśle. Jej spotkania z Martusiem obfitują w komizm słowny i sytuacyjny, a sam policjant bawi swoją zaciętością na jej punkcie. Można się pośmiać.
Dobrze się bawiłam się przy sprawie o morderstwo Andrzeja Brzózki i wiecznie podejrzewanym Bazylim Jacaku. Muszę przyznać, że dochodzenie w tej sprawie nie było łatwe, a po drodze działy się inne niebezpieczne rzeczy. Podejrzany na wieki wieków to dobry kryminał z humorem w tle.
Książkę zdobyłam za punkty na portalu Czytam Pierwszy.
autor: zaczytanalala
Gdy podejrzenia w sprawie morderstwa padają na Bazylego, jego narzeczona nie wierzy winę ukochanego, ponieważ wie, że Bazyli często wpada w tarapaty, a rzadko kiedy jest winien zarzucanych mu czynów. Czy tak będzie tym razem?
Basia postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i pomóc w udowodnieniu niewinności narzeczonego. Ale od czego zacząć takie śledztwo?
***
„Martuś ciężko westchnął w duchu. Wyglądało na to, że w tej sprawie wszyscy wszystkich podejrzewają o jakiś romans i być może rzeczywiście odpowiednia lektura na coś by się przydała. Sam jednak zganił się od razu za tak niedorzeczna myśl.”
***
Ciekawy kryminał, który momentami bywa bardzo zabawny. Barwne postaci, które nie dadzą się nie lubić, zwłaszcza policjant Martuś i główna bohaterka Basia Kotula. Zawiłe śledztwo, które pomaga rozwiązać przypadkowa osoba, kobieta bardzo domyślna, swoją wiedzę opierająca na przeczytanych romansach. Bo przecież „kryminał to taki romans, tyle że z trupami”. Akcja książki jest dynamiczna i zdarzenia następują bardzo szybko po sobie. Dla mnie była to przyjemna książka przeczytana w jeden dzień. Zdecydowanie jest to coś, co świetnie nada się na odstresowanie.
Główna bohaterka utrzymuje, że przyczyną wszystkich problemów jest miłość i zazdrość i za wszelką cenę stara się to udowodnić przy okazji działając na nerwy policjantowi, który prowadzi śledztwo. Ale czyż nieprawdziwe jest powiedzenie: „Kto się czubi ten się lubi”? Co wyniknie z działań tych dwojga? Na pewno wiele śmiechu i zabawnych sytuacji, kiedy mężczyzna walczy z kobietą o dominację i jedno drugiemu stara się udowodnić, że ma rację. ;)

Książkę odebrałam za punkty w serwisie czytampierwszy.
Uwaga!!!
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?
TAK
NIE
x
Oczekiwanie na odpowiedź
Dodano produkt do koszyka
Kontynuuj zakupy
Przejdź do koszyka